LactoJoy w porównaniu z innymi preparatami z laktazą

laktoza laktaza zespół jelita drażliwego

Nietolerancja laktozy, zespół jelita drażliwego, chroniczna biegunka są dolegliwościami występującymi u wielu ludzi na całym świecie.

Pomimo, że do niedawna większość mieszkańców Europy Środkowej utrzymuje zdolność wydzielania laktazy w dorosłym życiu, to również i w tej grupie coraz częściej stwierdza się nietolerancję laktozy. Możesz się spotkać również z określeniem nietolerancja cukru mlekowego / mlecznego. Laktoza i cukier mlekowy / mleczny to synonimy. Nietolerancja laktozy jest spowodowana niedoborem enzymu zwanego laktaza. Zażycie preparatu zawierającego laktazę, zapobiega całkowicie biegunce, wzdęciom czy wzmożonemu wydalaniu gazów po posiłkach. Jednak skuteczność dostępnych specyfików zawierających enzym laktazę jest różna i zależy od kilku czynników.

Rynek suplementów oferuje wiele takich specyfików, których producenci obiecują, że po ich zażyciu będzie można beztrosko spożywać potrawy zawierające laktozę.

W tym miejscu znajdziesz kryteria przy pomocy których łatwiej podejmiesz decyzję który z produktów LactoJoy’a jest dla Ciebie najlepszy i dlaczego.

Stosunek ceny do jakości

Bez wątpienia kluczowym kryterium wyboru dla wielu klientów jest niska cena. LactoJoy nie jest produktem tanim, ale jeśli chodzi o jakość jest bezkonkurencyjny. Sprawa jakości suplementu laktazy przypomina nieco wybór biżuterii w salonie jubilerskim. Porównanie wagi dwóch par złotych kolczyków niewiele mówi o ich wartości. Najistotniejszym kryterium jest tutaj zawartość czystego złota w każdej z porównywanych par – czyli próba. Dokładniej rzecz ujmując, istotne jest ile rzeczywiście substancji czynnej dostajesz w tabletce Twojego suplementu laktazy i ile za nią zapłacisz.

Miarą ilości substancji czynnej w suplementach nie jest oczywiście karat jak w wyrobach jubilerskich, a FCC (Food Chemicals Codex). Zwłaszcza w tym obszarze wielu, konkurujących ze sobą producentów, zwodzi klientów. Na przykład podawana jest często ilość FCC w pewnej dawce, która ostatecznie składa się z wielu tabletek. Gwarantujemy Tobie, że w każdej z naszych malutkich LactoJoy’ek zawarte jest bezkonkurencyjne 14.500 jednostek FCC laktazy. Oprócz wysokiej jakości laktazy stosujemy tylko skrobię ziemniaczaną jakości BIO i roślinną substancję pomocniczą – and nothing else! Zaoszczędziliśmy sobie dodatków, a dzięki temu i Ty oszczędzasz! Przy średniej cenie 0,08 zł za 1000 jednostek FCC nasza oferta jest bezkonkurencyjna w porównaniu z ofertą wielu innych producentów. Made in Germany nie musi być drogie! Często to mylne wrażenie.

Rodzaje preparatów z laktazą.

Laktaza pod różną postacią jest dostępna w szerokiej gamie preparatów. Laktaza występuje nie tylko w formie tabletek, kapsułek czy pigułek, ale również w postaci proszku czy kropli. Zawarty w nich enzym (laktaza) rozkłada spożyty cukier mlekowy – czyniąc produkty mleczne i inne zawierające laktozę, przyswajalnymi. Porównaj dostępne preparaty pod kątem ilości jednostek FCC w jednej tabletce. Ustrzeżesz się przed połykaniem garści tabletek o często niezbyt przyjemnym smaku. Warto również obliczyć cenę 1000 FCC w danym produkcie.  Producenci najczęściej podają ilość jednostek FCC w jednej tabletce. Np. jeżeli opakowanie kosztuje 17 zł. i zawiera 30szt. tabletek, a jedna tabletka zawiera 4500 FCC laktazy to w całym opakowaniu kupujesz 30szt. * 4500 FCC = 135 tyś. FCC. Podziel teraz 17 zł/135 FCC, a otrzymasz cenę za 1000 FCC. W podanym przykładzie to około 0,13 zł za 1000 FCC, gdy tymczasem w LactoJoy to od 0,6 zł do 0,8 zł za 1000 FCC.

Jak widzisz per saldo LactoJoy wcale nie jest taki drogi. Zwrócić ponad to szczególną uwagę by preparat, który zamierzasz kupić,  zawierał jak najmniej dodatków chemicznych. Polecamy Tobie zwłaszcza środki niezawierające żadnych barwników czy substancji słodzących. Lista składników LactoJoy’a na przykład, została ograniczona do niezbędnego minimum. Preparat LactoJoy jest wolny od substancji słodzących i barwników dlatego nie obciąża w żaden sposób Twojego organizmu.

Właściwości i zastosowanie w praktyce

Wielu producentów zdaje się stosować zasadę „gruba tabletka, cienki efekt”. Niewygodne wymiary produktów przy jednocześnie niskiej koncentracji laktazy i zawartość wielu dodatków chemicznych, narzucone są często przez oszczędności w procesie produkcji. Za te oszczędności zapłacisz w inny sposób . Naprawdę nie musisz męczyć się połykając dwie wielkie i ciężko strawne tabletki tylko dlatego, że chcesz napić się filiżanki kawy z mlekiem.

My podeszliśmy do tego w odmienny sposób. LactoJoy jest preparatem wysoko dozowanym, a przy tym ekstremalnie czystym. Mieścimy 14.500 jednostek FCC laktazy w jednej maleńkiej tabletce, którą dzięki zarysowanej kresce dzielącej, z łatwością możesz przełamać na pół uzyskując tym sposobem dwie dawki po 7 500 FCC.

Pomimo tego , że stopień nasilenia Twojej nietolerancji laktozy jest czynnikiem tak indywidualny jak Ty sam, to możesz z łatwością dostosować nasz produkt do Twojego stylu życia. Swoją drogą, uniknęliśmy też mącznego lub gorzkiego smaku, jaki mają inne preparaty. LactoJoy ma neutralny smak i nie zepsuje Ci radości jedzenia smakołyków.

Design i styl życia

Przy projektowaniu naszych produktów staraliśmy się wczuć w potrzeby potencjalnych klientów. Przyszło nam to tym łatwiej, że kilkoro z nas też cierpi na nietolerancję laktozy. Różne style życia, przeróżne postawy dotyczące tematu żywienia, rozmaite preferencje kulinarne, doprowadziły nas do wniosku, że LactoJoy powinien być jak najbardziej praktyczny i kompatybilny z nowoczesnym stylem życia. Dotyczy to zarówno preparatu samego w sobie, jak i naszych opakowań. Jeśli na przykład jesteś wegetarianinem, możesz spotkać się z problemem, że producenci produktów z laktazą stosują żelatynę w osłonie kapsułek. Niektórzy oprócz tego zmagają się jeszcze z innymi nietolerancjami. Nietolerancja glutenu lub histaminy może okazać się problemem w przypadku produktów konkurencyjnych. LactoJoy’a możesz zażywać bez obaw w każdej z tych sytuacji.

Z zasady nie wykorzystujemy technologi które zmuszałyby nas do stosowania dodatków/polepszaczy ułatwiających produkcję. Długoterminowe skutki niektórych składników zawartych w wielu innych produktach (np. stearynian magnezu lub dwutlenek krzemu) do tej pory nie zostały wystarczająco zbadane. Niektóre składniki mogą być przyczyną alergii lub niedoborów odporności. Jest dla nas zagadką, dlaczego producenci je stosują. Wiele preparatów z laktazą jest niewygodnych w dawkowaniu a wyglądem i zapachem już z daleka kojarzą się ze szpitalem. Nasze stylowe, metalowe pudełeczka slider‘y wyróżniają się designerskim wyglądem, są przy tym wyjątkowo praktyczne i można je wielokrotnie napełniać. W ten sposób idealnie pasują do naszych LactoJoy’ek jako subtelny i dyskretny dodatek, opracowany z myślą o polepszeniu jakości życia osób z nietolerancją laktozy.

nietolerancja laktozy LactoJoy zespół jelita drażliwego laktaza laktoza 6 opac

< Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *