nietolerancja laktozy co robić

Mylnie

postawione diagnozy,

czyli jak sobie radzić z uporczywymi dolegliwościami układu pokarmowego.

.

shake zespół jelita drażliwego czy nietolerancja laktozy

ziemniaki zaziki zespół jelita drażliwego czy nietolerancja laktozy

truskawki ze śmietaną zespół jelita drażliwego czy nietolerancja laktozy

Zespół jelita drażliwego czy nietolerancja laktozy?

Być może tutaj  znajdziesz odpowiedź co jest przyczyną Twoich dolegliwości gastrycznych.

Zespół jelita drażliwego.

Często na podstawie wyników standardowych badań lekarskich trudno jest sformułować jednoznaczną diagnozę. Szereg nieprzyjemnych symptomów ze strony układu pokarmowego i ogólnych, klasyfikuje się wtedy jako zespół jelita drażliwego. Te symptomy to między innymi: bóle brzucha po jedzeniu, wzdęcia, uczucie przelewania w jamie brzusznej, biegunki,  mdłości, złe samopoczucie spowodowane odwodnieniem i utratą elektrolitów. Znaczny dyskomfort wynikający z tych dolegliwości, prowadzi do wielu krępujących sytuacji. Wzbudza też zainteresowanie otoczenia, a w skrajnych przypadkach znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Sami pacjenci łączą chętnie te dolegliwości z alergią, stresem albo właśnie z zespołem jelita drażliwego. Jednak należy pamiętać, że diagnoza “zespół jelita drażliwego” daleka jest od ustalenia  pierwotnej przyczyny tego schorzenia. Pomimo powszechności występowania i łatwości wykrywania najczęściej pomija się nietolerancję laktozy jako potencjalną przyczynę zespołu jelita drażliwego.

LactoJoy-Big – (240 sztuk | uzupełnienie) 14.500 jednostek FCC**/tbl. Cena za 1000 FCC: 0,06 zł **FCC **Kodeks substancji chemicznych w żywności

LactoJoy zespół jelita drażliwego laktaza laktoza 5 big

Nietolerancja laktozy.

Czy wiesz, że badania statystyczne wykazują, że 20, a nawet 37% Polaków może cierpieć z powodu nietolerancji laktozy? Chroniczne bóle brzucha, biegunki czy wzdęcia to sygnały alarmowe ze strony organizmu. Po wykluczeniu innych przyczyn przez gastroenterologa, z dużym prawdopodobieństwem mogą one wskazywać na niedobór laktazy.  Skutkiem niedoboru laktazy jest właśnie nietolerancja cukru mlekowego czyli laktozy. Uwaga! Jeśli hasła laktoza, laktaza ,nietolerancja laktozy kojarzą się Tobie wyłącznie z piciem mleka to jesteś w błędzie.

LactoJoy zespół jelita drażliwego laktaza laktoza 7 concret

CZY LAKTOZA WYSTĘPUJE  TYLKO W MLEKU?

Co w praktyce oznacza “bez laktozy”?

Wydaje się oczywiste , że osoby cierpiące na nietolerancję laktozy, powinny wykluczyć z jadłospisu główne jej źródło – mleko oraz jego przetwory. Laktoza występuje jednak w wielu produktach, które wydają się być pod tym kątem bezpieczne. Często znajdziemy ją chociażby w wędlinach, pieczywie, słodyczach, sosach, a w niewielkim stopniu nawet w winie. Zaskakująca może być informacja, że jej źródłem jest surowy brokuł, którego 100-gramowa porcja zawiera aż 0,21 g laktozy. Nawet oznaczenie „bez laktozy” w rzeczywistości należy odczytywać jako informację, że w 100 g produktu znajduje się mniej niż 0,1 g tej substancji.

laktoza w produktach zespół jelita drażliwego laktaza

Jak odczytywać oznaczenia?

Wiele leków również zawiera w swoim składzie laktozę np. Bifiteral. Ponad wszystko zdziwić może fakt, że tylko bezpośrednie użycie laktozy w produkcie skutkuje obowiązkiem umieszczenia jej na liście składników. Jeżeli zaś w produkcie zawarty jest składnik będący przetworem mlecznym, to pomimo że zawiera w sobie laktozę, brak jest obowiązku umieszczania laktozy w wykazie składników. Tak jest w przypadku masła, serów, kefiru czy serwatki w proszku. Dotyczy to także np. wielu wyrobów cukierniczych. Laktoza chętnie używana jest do tego, aby wyroby piekarnicze wyglądały tak złoto i apetycznie lub aby kiełbaski na grilla, po upieczeniu, były brązowe, kruche i chrupiące. Laktoza wykorzystywana jest często w celu zwiększenia objętości produktów bez zbytniej zmiany ich kaloryczności. Ponad to dodana do produktów spożywczych zwiększa ich twardość i nadaje pożądaną konsystencję.

LactoJoy zespół jelita drażliwego laktaza laktoza 6 opac

Ból brzucha i inne dolegliwości nasilające się po posiłkach , mogą świadczyć o tym, że cierpisz na nietolerację laktozy.

Jeżeli obserwujesz u siebie wymienione na wstępie objawy, wykonaj samodzielny test na nietolerancję laktozy. Jego opis znajdziesz w sekcji “Blog”. Bez obawy. Nawet jeśli wynik testu jest pozytywny to istnieje bardzo wygodne i skuteczne rozwiązanie. Zapomnij o rygorystycznej diecie. Zastosuj suplement który dostarczy Tobie brakującej laktazy. Zdziwisz się jak szybko odmieni to Twoje życie.  Czytasz kolejny akapit tego artykułu i prawdopodobnie domyślasz się już, że problem nietolerancji laktozy dotyczy nas bezpośrednio.  Gdy tylko postawiono nam niegdyś właściwą diagnozę to natychmiast podjęliśmy decyzję, że tematem nietolerancji laktozy zajmiemy się kompleksowo. Dlatego, w 2014 roku, powstała firma Better Foods GmbH i LactoJoy. Poznaliśmy już przyczynę dolegliwości tak skutecznie utrudniającej życie. Wiadomo było, że skoro żyjemy w Getyndze, a nie w Szanghaju  to  na kontakt z laktozą będziemy narażeni wszędzie. Ktoś kto próbował schudnąć ograniczając ilość węglowodanów w diecie doskonale to rozumie.  Wszystko jest dosładzane i nawet uważne studiowanie składu produktów spożywczych nie uchroni nas przed nadmiernym spożyciem cukrów.  Z laktozą jest podobnie.

lactojoy dla Ciebie zespół jelita drażliwego

Z Szanghajem i Chinami wiąże się natomiast spora ciekawostka. Otóż 1 141 753 934 Chińczyków, praktycznie wszyscy dorośli, mają nietolerancję laktozy. Jak sobie z tym radzą? Otóż od wieków laktoza jest mniej lub bardziej świadomie eliminowana z ich tradycyjnej diety.  Obecnie również  z nowoczesnej, przemysłowej produkcji żywności na rynek wewnętrzny.  Co ciekawe Chiny są trzecim producentem mleka na świecie choć w jego konsumpcji są gdzieś na szarym końcu.  To zatem oczywiste. Nietolerancja laktozy to nie choroba. Tak jak jedni ludzie różnie tolerują ekspozycję na promienie słoneczne czy morskie podróże tak inni różnie tolerują laktozę. Stosowanie suplementu laktazy należy traktować zatem tak samo jak sięganie po krem z filtrem UV. W takim duchu powstał Lactojoy.  Jest produktem nietanim ale jego jakość jest absolutnie najlepsza. To opinia naszych klientów z tak nasyconych konkurencją rynków jak Niemcy, Szwajcaria czy Austria.

Wśród innych suplementów laktazy mogą zdarzyć się tańsze zamienniki, ale skoro chodzi o skuteczność, finezję i wygodę użycia jesteśmy bezkompromisowi. Porównując cenowo LactoJoy’a z innym suplementem laktazy weź pod uwagę cenę za 1000FCC** w danym produkcie. Cena za 1000 FCC** LactoJoy’a wynosi 0,06zł do 0,08zł.  Choć tabletka LactoJoy’a jest niewielka to zawiera niespotykaną koncentrację 14 000 FCC** laktazy.  Kiedy zabierasz ze sobą LactoJoy’a wtedy rzeczywiście testując nowe smaki, nowe kulinarne klimaty w dowolnym miejscu i towarzystwie,  wyzbywasz się obaw które zwykle Ci towarzyszą. Nie spiesz się z wyborem właściwej dla Ciebie dystrybucji LactoJoy’a. Weź na “pierwszy ogień” bezpłatną próbkę LactoJoy’a. Zamówisz ją całkowicie za free wraz z przesyłką na naszej stronie >LactoJoy<. Zwykle w ten sposób nasi klienci rozpoczynają jego stosowanie.

Zamów bezpłatną próbkę już teraz.

 

*FCC (Food Chemical Codex) określa stopień aktywności enzymu laktazy – innymi słowy skuteczność konkretnego preparat w trawieniu cukru mlekowego (laktozy). Im więcej jednostek FCC, tym wyższa skuteczność preparatu. Nasz organizm potrzebuje około 1.000 jednostek FCC laktazy by rozłożyć 1g cukru mlekowego. Pijąc szklankę mleka (0,2 l) potrzebne jest od 6.000 do 12.000 jednostek FCC – wartość ustalana indywidualnie.

 

 

Stay fresh!

LactoJoy 14 500 FCC - Zespół jelita drażliwego czy nietolerancja laktozy?nie zawiera dodstków pochodzenia zwierzęcegonie zawiera histaminynie zawiera glutenunie zawiera laktozynie zawiera laktozyLactoJoy 14 500 FCC - Zespół jelita drażliwego czy nietolerancja laktozy?

Polecane produkty